Czym jest platforma e-learningowa?

///Czym jest platforma e-learningowa?

Czym jest platforma e-learningowa?

Platforma e-learningowa to system, który pozwala na zarządzanie procesem szkoleń online. Pozwala na załadowanie szkoleń, przypisywanie ich do użytkowników, śledzenie ich aktywności i tworzenie raportów.

Funkcjonalności platformy e-learningowej

Lista funkcjonalności może być bardzo szeroka, jednak wyżej wymieniona definicja przedstawia główny obszar działania platformy e-learning. Jeżeli chcesz poznać szersze opisy funkcjonalności platform LMS, zapraszamy do zapoznania się z opisami oferowanych przez nas platform (link 1 i 2).

Kto używa platformy e-learningowej?

Obecnie platformy e-learningowe są używane przez bardzo szerokie grono organizacji z różnych sektorów i branż. Im większa organizacja, tym więcej przeważnie korzyści osiąga z zastosowania platformy e-learning, jednakże również małe firmy odnajdują wiele wartości w stosowaniu platformy e-learning. Poniżej kilka przykładów najczęstszych użytkowników platform e-learningowych:

  • Organizacje biznesowe różnych rozmiarów i branż (przede wszystkim średnie i duże firmy, firmy posiadające pracowników w oddziałach na rozproszonych terenie, często wprowadzające nowych pracowników wymagających szkoleń, często przeprowadzające szkolenia pracowników (np. z procedur, rozwoju umiejętności) itp.)
  • Instytucje edukacyjne (Uczelnie i szkoły)
  • Instytucje administracyjne i rządowe
  • Firmy szkoleniowe (w szczególności dla obsługiwanych klientów oraz jako rozszerzenie działalności biznesowej w postaci oferowanych kursów e-learningowych)

Główne korzyści  z zastosowania platformy e-learning

Korzyści jakie można osiągnąć przy zastosowaniu platformy e-learning zależą od wielu czynników:

  • Specyfiki naszej organizacji/firmy/instytucji – im większa ilość użytkowników, im więcej procesów szkoleń tym większe mogą być nasze potencjalne korzyści z zastosowania systemu
  • Funkcjonalności dostępnych na platformie – odpowiednie do naszych potrzeb

Bardzo ważne jest oczywiście również to, aby dostępne funkcjonalności wykorzystać w odpowiedni sposób, zgodnie z ich potencjałem.

Głównymi korzyściami z zastosowania platformy jest możliwość przydzielania dostępu odpowiednim użytkownikom, do odpowiednich szkoleń, oraz śledzenia ich aktywności i raportowania. Bez platformy e-learningowej zarządzanie dostępem do szkoleń jest znacznie bardziej utrudnione, podobnie jak raportowanie, dlatego też jest ona kluczowym elementem w e-learningu.

2017-08-07T21:24:16+02:00 August 7th, 2017|Artykuły, Baza wiedzy|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment